Z UPLYNULÝCH AKCÍ


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJBLIŽŠÍ AKCE


V následujících 30-ti dnech nejsou plánovány žádné nové akce ...


RSS kanál akcí + další služby

Náš bannerAdmin a správce webu:
adminmilitary-paintball.cz

 

Přihlásit se                  
KuličkyStatistikyChatSlužbyPravidla M-PDiskusní fórum
VideaPaintballové obchodyArmyshopyBazarNávody ke zbranímOdkazy
Proběhlé akceHráčiTýmySkupiny týmůHerní lokaceGalerie zbraníTuning zbraní
Hlavní stranaRegistraceKalendář akcíKalendář komerčních akcíKalendář tréningových akcí

Komentář k proběhlé akci WarZone 09


Komentář / příspěvek od uživatele Hellboy
Tým Reichenau Farbenkugel Manschaft
Přidáno: 30. Září 2009
Bližší informace o akci


Tak bych to tady taky shrnul. Pro mě letošní Warzone rozhodně není zklamáním a doufám, že ani já jsem moc nezklamal i když jsme nevyhráli :)

Většina komplikací byla způsobena vnějšími vlivy a pořadatel za ně nemůže a to že občas Jeník něco nedomyslí, obzvlášť když musí řešit všechny sračky okolo je víc než pochopitelné. ve výsledku mám pocit, že na letošní WZ budeme všichni nad pivem vzpomínat a házet do placu někdy dost bizarní historky co se tam dělo. Pořád mi tohle přijde lepší, než americké super organizované hřiště s miliardou omezení a tunou kokotů.

Za sebe musím říct, že naše příprava nebyla ani zdaleka tak důkladná jako loni, všechno bylo moc narychlo a neměl jsem nikoho kdo by mě s tím pomohl. Navíc nám dorazilo míň vysílaček a ještě se nám jedna na místě vysrala, takže nás nepřítel mohl odposlouchávat a nešlo s tím bohužel nic dělat, což ovšem nepovažuju za nijak zásadní pro naši hru.

Myslím, že červení podali v sobotu dobrý výkon a i když jsme ve výsledku prohráli, tak na konci dne jsme měli převahu co se úspěšných útoků i držení bodů týče. Lví podíl na tom má Šotek s Mastodontem, kteří i přes nepřízeň bomberteamu dokázali dobýt bod 37/Hellboj a udržet ho a Kojot, který zorganizoval úspěšný útok na kino (2x). I když jsem byl chvílemi rozčarován z některých našich útoků, nakonec se to rozhíbalo a fungovalo to a žlutým se taky vždycky nedařilo o čemž svědčí vyrovnaný počet mrtvol.

Neděli doteď moc nechápu. Podle všeho nám prokazatelně odjelo 20-30 hráčů. Cca 10 část dne nehrálo, protože odpočívali, nebo zaspali. Ani jedno mi nepříjde moc fér vůči zbytku a musím říct, že pokud někdo ví, že má v neděli nějaké povinnosti, težko se může přihlásit na akci, kde má v neděli hrát a pak se na to vymlouvat. Velká část lidí navíc odjela bez varování a omluvy. Kde byl zbytek netuším, asi se někde poflakoval, protože všichni červení vědí, že nás ve hře bylo zoufale málo.

Když jsem to zjistil a došlo mi, že hra bude nadále probíhat buď stylem, že mi budeme držet svoje dva body a kempit na nich (a stejně prohrajeme) a nepřítel bude držet svoje 4 body a kempit na nich (a stejně vyhraje) tak jsem se spojil se Zemanem a domluvili jsme, že vzhledem k situaci se červení někam stáhnou a žlutí na ně zaútočí. Zeman nevěděl kam se stahujeme a museli nás hledat a pár našich záškodníků žlutým ztěžovalo obsazení našich prázdných bodů. Doufám, že závěrečná bitva nakonec byla pro všechny dostatečnou náplastí na statický a nudný začátek dne a užili si ji i když hra měla původně vypadat poněkud jinak.

Co se někdy dost silných emocí v průběhu hry týče, tak myslím, že to k paintballu patří a leckdy se ukáže, že ve výsledku byly neopodstatněné a šlo pouze o nedorozumění, což většina lidí nakonec pochopí a tak doufám, že Venca s Kancem nejsou naštvaní, jak jsme na ně s Šotkem strašlivě řvali, když nám bombber team postřílel vlastní lidi. Hold friendly fire se děje i v reálu a aspoň jsme si vyzkoušeli, jak se asi cítili američtí vysadkáři, jejichž letadla při výsadku na Sicílii sestřelovala vlastní protiletecká obrana (a přesto němcům slušně zatopili).

Kempování je na takových hrách bohužel občas nevyhnutelné. Když se daří, má velitelství čas zabývat se tím a rotovat hráče, když se nedaří a je potřeba každá ruka a noha, někdo to holt občas musí odkroutit. Všichni hlídači mají velký dík můj i ostatních.

Chci poděkovat všem za spolupráci, zapůjčení vysílaček, tisk map pro ostatní (zase jsme ji ztratili my a ne žlutí sakra). Fínovi, Mastodontovi, Kojotovi a hlavně Šotkovi za nasazení při velení a všem kteří vydrželi a dělali co mohli za hru.

Poslední dobou pozoruju, že řada lidí posuzuje úroveň akcí spíš podle guláše a klobás, než podle akce samotné a rád bych jim vzkázal, že já měl za celou neděli jednu housku s paštikou a nevystřelil jsem si ani jednou. Kritika MG za organizaci je podle mě opravdu trapná. Ať si někdo zkusí jezdit 100km někam na kraj vyjednávat s úředníky, vzít si na triko smlouvy a zodpovědnost za takovou akci, zaplatit jí, věnovat tomu mraky času, práce a nervů, nezahrát si a ve výsledku ještě poslouchat kecy, že guláš byl moc mastnej a že záchod tam neměl být, protože srát do trávy je lepší, zatímco vám tam rozbalej technaři cirkusovej stan a kolem se prohánějí rallye auta a ženský s kočárkama, který tam nemají co dělat. Nemyslím, že MG na tom vidělali, ale za tu dřinu bych jim to upřímně přál a kdo ne ať příště nejezdí.

Doufám, že příští rok se sejdeme zase. Díky.