Z UPLYNULÝCH AKCÍ


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJBLIŽŠÍ AKCE


V následujících 30-ti dnech nejsou plánovány žádné nové akce ...


RSS kanál akcí + další služby

Náš bannerAdmin a správce webu:
adminmilitary-paintball.cz

 

Přihlásit se                  
KuličkyStatistikyChatSlužbyPravidla M-PDiskusní fórum
VideaPaintballové obchodyArmyshopyBazarNávody ke zbranímOdkazy
Proběhlé akceHráčiTýmySkupiny týmůHerní lokaceGalerie zbraníTuning zbraní
Hlavní stranaRegistraceKalendář akcíKalendář komerčních akcíKalendář tréningových akcí

Komentář k proběhlé akci Falcon base 2013 - REVANGE


Komentář / příspěvek od uživatele tracker
Tým Aligators MilSim
Přidáno: 09. Září 2013
Bližší informace o akci


Akce Falcon: vlastně jsem ani nechtěl jet, protože minulý rok jsem spíše slyšel velká negativa ke hře. Když se akce objevila v kalendáři celkem jsem se divil že bude "znovu" (dle toho co mi ostatní říkali jsem měl dojem, že akce byla totálně podělaná). No nechal jsem se ukecat a jel jsem na akci.

Všichni zatím chválí, ale nemám dojem co extra chválit. Na straně talibanu probíhali takřka všude stejné poznatky a dojmy o hře. Velitelé vnímám jako své kamarády, ale upřímně: bylo to špatný. Napsal jsem to z důvodu toho že to asi nikdo nenapíše a budeme si tu nalhávat věci, které nebyly. (Doufám že se na mě Hade nebudeš zlobit Wink ). Vedení nefungovalo - spíše jsem viděl fungování lokálních bitev - které si dělali sami týmoví velitelé jako byl Šotek, fery a Vladan, který chtěl situaci zachránit nápadem a vlastním pohledem na vedení talibanců. (škoda že nebyl mnohem více vyslyšen). Dost rapidně chyběla informovanost Talibánců - jak velitelů týmů, tak samotných hráčů. Např. akce pro nás měly být výhrou tak, že stačilo "odpálit" bednu ve zmíněné budově. Hranice prostoru se měnili, za pochodu a úkoly jsme znali jen z části. (dokonce ani pravidla nebyly dostatečně nastudované). Spíše jsem začátek a většinu akce vnímal jako že talibanci dělali křoví spojencům.

U pořadatelů mohu pochválit že měli na místě hasiče a mysleli takto na bezpečnost okolí. za to palec nahoru!!!
Ale ostatní byla bída s nouzí. Kulovky: informace a posloupnost, které se ke mně dostávali: kulovky jsou povolené, kulovky dočasně nepoužívat, kulovky jsou povolené, kulovky jsou povolené jenom speciální, kulovky nesou povolené, kulovky nejsou povolené do rána, kulovky má povoleny používat jen nepřítel, kulovky nejsou povolené nikde a pak ráno zjistím: kulovky byly povolené v noci. A přesně takhle vypadala informovanost o hranicích (hlavně tam kde byly auta). Když jsem se ptal na funkci základen nebo podrobnosti o úkolech. Vše se měnilo za pochodu a každý z pořadatelů říkal na stejnou věc jiné informace. Nakonec celé to vypadalo jako hra ušitá na míru týmům, které byly na straně spojenců (zde prosím nenarážím na spojence – ty za nic nemůžou) a v průběhu hry v nás žil dojem, že celý scénář se ohýbal a vytvořil dle přání spojenců ( POZOT: to to není poznámka na protistranu – spíše zde reflektuji dojem který všude jen hořel ). Dojmy hráčů byly takové že vše je nespravedlivé vůči talibanu a že vůbec nic nemůžou a protivník má povoleno vše.

Falcon se ani nakonec nekonal – zjistil jsem, že se konala jiná hra. Hra která měla jednoduchý scénář: strana oděna do strohých oblečků, která neznala domov a znala akorát údajnou polohu místa, která nesla pracovní název vesnice bojovala proti plotem obehnané protistraně, která měla k dispozici vše potřebné jak zázemím, tak i technikou na obranu a pěkné užití hry. Toť vše. Žádné civilní zážitky, na které jsem hlavně jel se nekonali a ani návštěva předem určené humanitární základně se nemohla konat neb nepřítel nerozeznal civilistu od nepřítele a tak raději nikoho nepouštěl a pokud pustil bylo to za cenu svlečení se a potupného se přiblížení k vratům.. Minulý rok měli civilisté možnost stávkovat, chodit po základně a nebo dělat sebevražedné útoky. Myslel jsem že si akci užiji a spíše než bude velké válčení bude více „srandy“. Sranda byla až v neděli kdy jsme rezignovali po odebrání našich zbraní kdy právem nám je nepřítel sebral. Z mého 6smi hodinového plánovaného působení jako pouhý vesničan se stáhlo jen na pouhou nedělní činnost ve vesnici – což dle mého byla fraška.

Protivník ani nemůže pochopit co se dělo na protistraně ale klucí – bylo to fakt někdy až hrozný. A fakt buďte rádi, že jste nehráli tentokrát za taliban – byly by jste stejně nasraní jako my. Co je jasné a niko nám nesebere je to, že pokud jsme něco zažili dobrého během hry, tak jsme si zařídili sami – nezařídilo to vedení, nezařídil to pořadatel. Museli jsme si vytvářet vlastní situace abych vůbec měl na co vzpomínat v dobém.

K nepříteli. No prostě čest s Vámi bojovat – byly jste jako precizně seřízený stroj, z počátku jste působily dojmem neporazitelné armády a vlastně platilo pravidlo – pokud jste jevili zájem o předsunutá stanoviště před branou – dokázali jste nám pozice sebrat úplně nebo alespoň na čas (na čas myslím přetahování o kopeček v neděli) Palec na horu u reakce pohanů – nechápu jak nikdo může vymyslet takovou blbost, jako otočení spojence proti sobě. Udělali jste dobou věc a odevzdat zbraně a jít do vězení místo zrady je situace, kterou bych udělal také. Navíc po reakci na konec patroly. Vniknutím do základny bylo celkem jednoduché – ani se nedivím, protože nepřítel neměl lidi ani prostředky vše ohlídat -. Na naší straně bylo jen nalézt mezeru a pak tichý pohyb po prostoru a hledat údajný konec hry – tedy vniknout do cílové budovy – zlikvidovat nálož (tohle nám bylo zděleno) A to se nám podařilo – jenže dle pravidel se stalo prý nic nic. Noční akce byla jediná věc, co se mi líbilo a necítím se jako superman a ani nebudu říkat žádné „silácké“ řeči – spíše jsem vděčný, že jsme se s nepřítelem setkali a konečně normálně zabojovali. A jak někdo po naší návštěvě řekl „Díky kluci“ – tak tak to cítím stejně. Nic víc.
K hráčům talibanu – respekt nad Vaší výkonem i když Vaše situace byla velice těžká. A všem co se účastnili nočních bojů a extra těm co vydrželi do 3 do rána.

Akce měla obrovský potenciál jak lokací tak i tématem a prostě se dle mého pohledu podělala. Jestli jsem se nikoho dotkl, tímto se dodatečně omlouvám za otevřeně napsaný názor a pokud jsem někoho poškodil tako se omlouvám. Doufám že vše je na protistraně bráno s rezervou a nejsou žádné výtky. P.S. měl jsem dojem že ale vítěztví bylo provedeno tím, že pohani našli základnu a střelili nám velitele s vlajkou což bylo asi v 2 hodině hry Smile