Z UPLYNULÝCH AKCÍ


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJBLIŽŠÍ AKCE


V následujících 30-ti dnech nejsou plánovány žádné nové akce ...


RSS kanál akcí + další služby

Náš bannerAdmin a správce webu:
adminmilitary-paintball.cz

 

Přihlásit se                  
KuličkyStatistikyChatSlužbyPravidla M-PDiskusní fórum
VideaPaintballové obchodyArmyshopyBazarNávody ke zbranímOdkazy
Proběhlé akceHráčiTýmySkupiny týmůHerní lokaceGalerie zbraníTuning zbraní
Hlavní stranaRegistraceKalendář akcíKalendář komerčních akcíKalendář tréningových akcí

Komentář k proběhlé akci Falcon base 2013 - REVANGE


Komentář / příspěvek od uživatele kra.pa
Tým 1.BRNĚNSKÝ BATALION
Přidáno: 10. Září 2013
Bližší informace o akci


Do Jihlavy na akce jezdím rád už od legendární bitvy o Teslu v centru města. Už tehdy to bylo ze strany organizátora zvládnuté výborně a podobně bych hodnotil i další akce v režii Falconů. Navíc je nutno ocenit, že všechny tyto akce byly a jsou velice organizátorsky náročné!! To jenom jako připomenutí pro všechny co se rozplývají nad Bobravou (čehož si nesmírně vážím) a neuvědomují si, že tento typ akcí, byť stejně náročných na přípravu nemá stejně pozitivní odezvu díky boji pouze dvou stran proti sobě. Pokud bojuje mnoho týmů ve formátu všichni proti všem, určitě je to pro následnou kritiku lukrativnější pro pořadatele. Zatím jsem nečetl nic, co by mne nějak prudilo-Tracker skvělé akce pořádá a na kritiku má nárok. Za Hellboye to snad psala jeho žena, něco tak mírumilovného jsem z tohoto pera ještě nezažil.
Teď samotné poznatky z akce:
1.BB byl, jak jsem to pochopil dispoziční jednotkou na různé mise a tohoto úkolu se doufám zhostil se ctí. Zvláště noční mise byly na hodně vysoké úrovni a já osobně podle průběhu noci hodně hodnotím i celou hru. Důstojným soupeřem nám byl Vladan+Aligators. Ta Vaše akce na základně byla noblesní. Přesun od brány poklusem a následné čištění budovy s pistolí v ruce jsem si užil (stejně tak jako výbuchy vnímané v polospánku, následná divoká radiokomunikace a už zmíněný rychlý přesun).
To co se dělo během celé akce na straně Talibanu nebudu hodnotit, to je na Vás. Aliance na základně fungovala celkem obstojně, komunikace bez problémů (bohužel s občasným zahlcením nepodstatnými údaji). Kooperace týmů v noci byla tentokrát na uspokojivé úrovni, oproti Bojové Patrole, kde více než polovina noční skupiny zbloudila.
Nevím jak ohodnotit samotné divadlo, které je součástí této akce. Osobně jsem - a celý tým plnil příkazy velení a tudíž moc nemohu hodnotit co si kdo užil a neužil a jak kdo má nebo nemá připravené divadélko k akci. Já osobně jsem si to užil vynikajícím spůsobem minulý rok. Náklady, které jsme investovali do oslíků, vousů, original oděvů, pakulů se určitě zúročí ve vzpomínkách, které zůstanou.
Ohledně nevyrovnanosti stran mohu podotknout pouze toto:
Pokud strana Taliban má míň bojovníků, je to špatně!
Pokud někdo neustále opakuje, že proti některým týmům není možné hrát rovnoceně, a rozložení stran je elitářské, odkazuji na první bitvu na základně Falcon. Kdo to pamatuje tak šlo o DreamTeam MP na jedné straně a No Name na straně druhé. Tehdy jsem No Name stranu dával dohromady s Vladanem a nemyslím si, že jsme byli odevzdaným soupeřem. Naopak, minimálně polovinu hry jsme drželi iniciativu. Po akci jsem nezažil žádné skuhrání z naší strany ohledně nevyrovnanosti (nepochybně tam nevyrovnanost byla a ve chvíli kdy jsme byli na akci pozvaní, jsem si říkal, že jedeme pouze jako terče). Tyto nedostatky jsme s Vladanem zvládly intenzivní přípravou a následná porážka byla více než čestná. Tato akce bez pochyby splňovala kritéria ELITÁŘSTVÍ. O to víc mne těší , že jsme se jako NEELITNÍ strana všeho zhostili se ctí, v plném bojovém nasazení, jasným velením a málem sahajíce po vítězství. Pokud pamatuji, nikdo na fóru ,,neplakal,, nad nevyrovnaností. Tudíž se divím, že elitní týmy sami sebe považují za outsidery. Zvlášť v případě SO a velících kvalit Šotka, kterého považuji za Top velitele na scéně + Vladan atd. Toto je jenom příklad, kvalitních týmů a velitelů tam bylo hodně.
Na naší straně bylo dost chyb, ale celek šlapal vcelku dobře.
SHRNUTÍ:
Díky organizátorům, spolubojovníkům,protivníkům za vcelku bezproblémový průběh akce. Byl bych rád aby Falcony neodradila tato diskuze od pořádání dalších akcí. Bylo to super!!
PS: Velké uznání v rámci týmu Marci a Lenitě za absolvování všech eskapád akce
PS2: Mé uznání taktéž patří osádce (osádkám) Ára..Na tuto hrozbu byl nasazován protipancéřový celek Warhammers jakožto elitní protipancéřová skupina s velkým úspěchem.